شیر برداشت دستگاه تصفیه آب

دستگاه های تصفیه اب خانگی در اکثر موارد به شیر برداشت روی سینک برای برداشت اب نیازمند هستند. انواع شیر برداشت از نظر زیبایی ، نحوه ی برداشت آب، جنس مواد اولیه ، کیفیت ساخت و … با یکدیگر تفاوت داشته و قیمت متفاوتی خواهند داشت. داشتن اطلاعات کافی و دقت به جزئیات در زمان خرید ، به شما کمک شایانی خواهد نمود. در این مقاله قصد داریم انواع شیر برداشت را از جهات مختلف توضیح و بررسی نماییم.

جنس شیر برداشت

شیر های برداشت آب در جنس های متفاوتی مانند : آلیاژ سرب و آلیاژ کروم ساخته شده و در دسترس عموم قرار میگیرند. بهترین گزینه برای انتخاب شیر برداشت ، شیر هایی با جنس کروم هستند. استفاده از شیر های سربی به منظور حفظ سلامتی پیشنهاد نمی شوند. جنس و مواد سازنده یکی از نکات تعیین کننده ی هزینه است. عموما شیر های با کیفیت وزن بیشتری نسبت به سایرین داشته و همینطور هزینه ی بالاتری دارند.

نشتی شیر برداشت و خوردگی مغزی

شیر های برداشت دارای مغزی هستند. مغزی ها و واشر های آنها به مرور زمان و تحت تاثیر عوامل مختلف دچار خوردگی خواهند شد. خوردگی مغزی ها علت اصلی نشتی و چکه کردن شیر های برداشت می باشد. بنابراین یکی از نکات مهم در خریداری شیر برداشت آب ،توجه به قابل تعویض بودن مغزی آن ها می باشد. در صورتی که مغزی قابل تعویض نباشد در زمان نشتی باید کل شیر را تعویض نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ی” دلیل خوردگی مغزی شیر برداشت” مطالعه نمایید.

شیر برداشت دستگاه تصفیه آب
ظاهر شیر برداشت آب

شیر های استفاده شده در دستگاه تصفیه آب خانگی به شکل های مختلف دسته اهرمی ، دسته ستاره ای ، دسته اشکی، اهرمی و شیر فلکه ای طراحی شده اند. شیر های فلکه ای معمولا به صورت تک ضرب باز و بسته شده و بصورت چرخشی 90 درجه و با یک چهارم دور عمل می کنند. شیر فلکه و اهرم شیر ها در شکل های ساده ، فانتزی ، طلایی ، نقره ای ، براق ، مات و … وجود دارند که می توان مناسب با سلیقه، آنها را تهیه نمود.
یکی دیگر از ویژگی های ظاهری در شیرهای برداشت طول و فرم علمک آن است .

عموما علمک شیر های برداشت اهرمی بلند تر بوده و به شکل نیم دایره می باشند. علمک ها بلند و با زاویه یباز برای استفاده در پر کردن کتری و بطری کاربری راحت تری دارند. به طور کلی به عواملی مانند : فاصله ی خروجی آب با سینک، ار تفاع لوله ، زاویه ی خروج آب ، فاصله ی محل خروج آب با تنه ی لوله توجه نمایید. این نکات در استفاده راحت تر به شما کمک خواهد نمود.

بخش های مختلف شیر برداشت

شیر برداشت آب در دستگاه تصفیه آب در دو قسمت کلی در زیر و روی سینک وجود دارد. قسمت زیرین آن که در زیر سینک قرار دارد، داراری رزوه بوده و در اندازه های مختلف وجود دارد. بطور معمول طول لوله ی آن حدود 1 سانتی متر است که جهت نصب بر سینک مناسب می باشد. ارتفاع بیش از دو سانتی متر آن جهت نصب شیر بر قسمت های ضخیم تر مانند کانتر آشپزخانه استفاده می شود.

*** مشاوره و خرید دستگاه تصفیه آب و قطعات آن در آویسا کالا ***