نصب فیلتر قلیایی روی دستگاه تصفیه آب

فیلتر قلیایی یکی از فیلترهای اضافی برای دستگاه تصفیه آب می باشد که به طور معمول در دستگاه های تصفیه آب وجود ندارد. همانطور که میدانید فیلتر قلیایی نقش مهمی در افزایش کیفیت آب تصفیه شده دارد. این فیلتر با اضافه نمودن املاح باعث تنظیم ph  و آب ایجاد خاصیت آنتی اکسیدانی در آب می شود.

منشاء بسیاری از بیماری ها افزایش حالت اسیدی در بدن می باشد. به طور معمول توانایی کنترل ph خود و باقی ماندن در حالت تعادل را دارد. اما با اضافه شدن عواملی که باعث ایجاد حالت اسیدی در بدن می شوند مانند : مصرف فست فود، آلودگی های محیط زیست ، استرس و … بدن قادر به ایجاد تعادل ph نمی باشد و حالت اسیدی بر بدن غلبه می نماید. ماندن بدن در حالت اسیدی سبب به وجود آمدن بیماریهایی خواهد شد. فیلتر قلیایی با افزایش کیفیت آب به یاری بدن می آید.

فیلتر قلیایی

چگونگی نصب فیلتر 

شما می توانید بدون محدودیت فیلتر قلیایی را بر روی هر نوع دستگاه تصفیه آب خانگی نصب نمایید .به منظور نصب فیلتر قلیایی بر روی دستگاه تصفیه اب خود لازم است وسایل زیر را تهیه نمایید:

– فیلتر قلیایی خانگی با کیفیت

– 15 سانتی متر شیلنگ سایز 1/4

– اتصال سایز مناسب دو عدد (سایز ¼)

– گیره ی نگه دارنده دو عدد

*** برای نصب فیلتر قلیایی لازم است با توجه به جهت جریان آب علامتگذاری شده روی فیلتر، را درون مدار تصفیه آب قرار دهید.

– در ابتدا اتصال برق و اب دستگاه را قطع نموده و شیر مخزن را ببندید.

– به منظور این کار دو عدد اتصال تهیه شده را به دو سر فیلتر نصب نموده با اتصال شیلنگ به فیلتر آن را درون مدار قرار دهید.

– خروجی اخرین فیلتر را باز نموده و شیلنگ خریداری شده را به خروجی آخرین فیلتر و ورودی فیلتر قلیایی متصل کنید.

– خروجی آخرین فیلتر که در مرحله قبل باز نمودید، آب را به قسمت های بعدی دستگاه هدایت می کند. بنابراین آن را به خروجی فیلتر قلیایی متصل نمایید.

– برای آب بندی بهتر نیست می ‌توانید از نوار تفلون استفاده نمایید.

– پس از روشن کردن دستگاه مخزن را باز نکنید . اجازه دهید آب خروجی از فیلتر از شیر برداشت خارج شود و از آن استفاذه نکنید. (حدود ده لیتر )

فیلتر قلیایی در کدام مرحله نصب شود؟

فیلتر قلیایی برخلاف نامش یک فیلتر نبوده و توانایی تصفیه آب ندارد. بلکه مانند فیلتر مینرال تنها عواملی را به آب می‌افزاید. این گونه فیلترها به دلیل نداشتن ساختار تصفیه کننده آب در صورتی که در مراحل ابتدایی نصب شوند چند به سرعت با املاح و ذرات موجود در آب اشباع شده و خراب می شود.

بنابراین بهترین مرحله برای قرار گیری فیلتر قلیایی پس از تکمیل تصفیه آب می باشد. عموماً برای جایگذاری آن دو حالت در نظر گرفته می شود: 1 نصب در مرحله آخر 2 نصب در مرحله پنجم (بین فیلتر ممبران و پست کربن)

هر کدام از این مراحل دارای مزایا و معایبی هستند.

بررسی نصب فیلتر قلیایی در مرحله آخر

– ایجاد خاصیت قلیایی در آب در مرحله آخر و استفاده از بالاترین میزان خاصیت قلیایی آب که یک مزیت است.(توجه داشته باشید که خاصیت قلیایی آب خیلی ماندگار نیست.)

– مصرف آب بلافاصله پس از عبور از فیلتر قلیایی و باقی نماندن در لوله ها

– وجود طعم و مزه اندک تولید شده توسط فیلتر قلیایی که ممکن است برای همگان خوشایند نباشد.

بررسی نصب فیلتر قلیایی در مرحله پنجم

– با قرار دادن فیلتر در این مرحله طعم ایجاد شده توسط فیلتر قلیایی در آب پس از عبور آب از فیلتر پست کربن اصلاح می شود.

– با عبور آب قلیایی شده از فیلتر پست کربن خاصیت قلیایی ایجاد شده در آب به میزان بسیار زیادی کاهش می‌یابد.

نظرهای مختلفی در محل قرارگیری فیلتر قلیایی وجود دارد. اما با توضیحات ارائه شده شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از موارد برای شما در اولویت هستند. البته با در نظر گرفتن طعم ناچیز آب قلیایی و تاثیرات آن بر بدن توصیه ما نصب فیلتر قلیایی در مرحله آخر می باشد. نصب فیلتر قلیایی در مرحله آخر به شما کمک می کند که از تمامیت خاصیت قلیایی آب استفاده نمایید که این موضوع قطعاً از اولویت بالاتری برخوردار می باشد.
توجه داشته باشید که استفاده نکردن از فیلتر قلیایی به مراتب مضررات کمتری نسبت به استفاده از فیلتر قلیایی نامرغوب به دنبال دارد. لذا در انتخاب فیلتر دقت کافی را به عمل آورید.