7 واقعیتی که همه باید در مورد فیلترهای هوا HVAC بدانید!

وقتی صحبت از سیستم تهویه مطبوع در خانه شما می شود، اطلاعات اساسی وجود دارد که بهتر است بدانید. داشتن این اطلاعات به شما اطمینان می دهد که می توانید سیستم خود را به درستی حفظ کنید و بیشترین بهره را از آن می برید. فیلترهای هوا که بخشی از سیستم شما هستند نقش اساسی در کارایی و سلامت کلی خانه شما دارند. علاوه بر این واقعیت ها ، شما همچنین بهتر است تقریباً سالی دو بار با یک شرکت حرفه ای تعویض تهویه مطبوع مشورت کنید تا سیستم شما را بازرسی کند.

هدف فیلتر هوا

فیلتر هوا برای جلوگیری از آسیب رساندن خاک و گرد و غبار به سیستم HVAC شما کار می کند. همچنین این اطمینان حاصل می شود که خانه شما هوای تمیز داشته و ناخالصی ها تا حد ممکن در هوای خانه شما کاهش یابد.

فیلترهای هوا

چرا فیلترهای هوا؟

فیلترهای هوا از تجهیزات گرمایشی و تهویه مطبوع شما در برابر گرد و غبار و آلودگی محافظت می کنند ، در حالی که هوای پاک و تمیز خانه شما را تأمین می کنند.

* یک اندازه برای همه مناسب نیست.

فیلترهای هوا در اندازه ها و انواع مختلفی وجود دارند. شما باید دقیقاً بدانید که چه اندازه و نوع فیلتری لازم دارید- بعضی از آن ها ممکن است اندازه های استاندارد (عرض های 1 ، 2 ، 4 و 6 اینچ) یا گاهی اندازه های سفارشی باشند.

* فیلترهای کثیف می توانند منجر به خسارت شوند.

اگر فیلتر هوا در وضعیت مطلوبی نیست ، یا مدت زمان طولانی تعویض نشده است ، ممکن است متوجه شوید که سیستم HVAC شما آسیب دیده است. مهم است که فیلترهای هوا را مطابق با دفترچه راهنمای کاربر تغییر دهید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ محدودیت جریان هوا یا فشار اضافی بر روی سیستم شما وجود ندارد.

رتبه های بالاتر همیشه بهتر نیستند

فقط به این دلیل که یک فیلتر هوا با درجه بندی بهتری نسبت به فیلتر توصیه شده توسط دفترچه راهنمای شما وجود دارد ، به این معنی نیست که فیلتر با نمره بالاتر گزینه بهتری است. در واقع ، اگر از یک فیلتر با درجه بندی بسیار بالا برای سیستم خود استفاده می کنید ، خطر محدودیت در جریان هوا را دارید.
اندازه مناسب را دریافت کنید

اگر تا به حال به فیلترهای هوا نگاه کرده اید ، مطمئناً دیده اید که یک ردیف بزرگ از گزینه های اندازه برای انتخاب وجود دارد. برای اطمینان از اینکه اندازه فیلتر مناسب واحد خود را انتخاب می کنید ، حتماً با دفترچه راهنمای خود مشورت کنید.

رتبه بندی MERV

این یک نوع استاندارد فیلتر هوا در صنعت است و MERV به حداقل مقدار امتیاز بازدهی ترجمه می شود. این به شما می گوید که یک فیلتر خاص در هنگام جمع آوری و به دام انداختن آلودگی ها و آلودگی ها چقدر کارآمد است.

– هر سه ماه

این برنامه زمانی است که می خواهید برای تغییر فیلتر هوا استفاده کنید. تعویض آن یک بار در هر فصل باعث می شود که فیلتر شما همیشه به اندازه کافی تمیز باشد تا بتواند به درستی فیلتر هوا را انجام دهد.

– یکبار مصرف

فیلترهای هوا HVAC را نمی توان فقط پاک کرد یا جارو برقی زد و دوباره در سیستم شما قرار داد. یکبار مصرف است. همچنین ، اگر سعی کنید فقط آن را بشویید ، به آن آسیب می رسانید و حتی در فیلتر کردن هوا نیز تأثیر کمتری خواهد داشت.

مشاوره و خرید بهترین و مناسب ترین دستگاه تصفیه هوا در آویسا کالا